Proč zvolit Sanofi Pasteur pro očkování proti chřipce?

Vaxigrip Tetra® POSKYTUJE ŠIRŠÍ OCHRANU, PROTOŽE PŮSOBÍ PROTI VŠEM ČTYŘEM TYPŮM CIRKULUJÍCÍCH VIRŮ SOUČASNĚ

Čtyřvalentní vakcína proti chřipce Vaxigrip Tetra® je v České republice dostupná od r. 2017. Poskytuje širší ochranu, protože působí proti všem čtyřem typům cirkulujících virů současně – dvěma kmenům chřipky typu A a dvěma kmenům chřipky typu B.

Pokud by se v letech 2002—2013 v Evropě používala čtyřvalentní vakcína, mohly být sníženy následky chřipky o:

Čtyřvalentní vakcína proti chřipce Vaxigrip Tetra

Zdroj: Uhart M, Bricout H, Clay E, Largeron N. Public health and economic impact of seasonal influenza vaccination with quadrivalent influenza vaccines compared to trivalent influenza vaccines in Europe. Hum Vaccin Immunother 2016;12(9): 2259-2268

ÚHRADA VAKCÍNY VAXIGRIP TETRA®

Rizikové skupiny obyvatel mají očkování proti chřipce včetně očkovací látky hrazené z prostředků veřejného zdravotního pojištění na základě znění zákona č. 48/1997 Sb.:

  • senioři starší 65 let;
  • pacienti po odstranění sleziny nebo po transplantaci krvetvorných buněk;
  • pacienti, kteří trpí závažným chronickým farmakologicky řešeným onemocněním srdce a cév nebo dýchacích cest nebo ledvin nebo diabetem;
  • osoby umístěné ve zdravotnických zařízeních dlouhodobé lůžkové péče nebo v domovech pro seniory, v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem.

Ostatní lidé si očkování proti chřipce hradí sami nebo mohou využít příspěvku své zdravotní pojišťovny v rámci nejrůznějších preventivních programů. Příspěvek na očkování proti chřipce mohou zájemci o očkování čerpat i od některých zaměstnavatelů. Řada firem v ČR jej totiž nabízí jako svůj firemní benefit. Cena vakcíny včetně aplikace se pohybuje nejčastěji v rozmezí mezi 250—500 Kč.